0

Jak sobie radzą lampy LED

led grow

Dwa nowe rekordy zbiorów zostały ustanowione pod lampami LED’owymi.

 

Nigdy nie widzieliśmy tak dobrych wyników pod lampami LED. LED’y w końcu się obroniły – Dutch Passion Seed Company

 

 

Medyczna marihuana była kontrowersyjnym tematem w Stanach Zjednoczonych odkąd Kalifornia zalegalizowała jej używanie w 1996. Jednak od tamtego czasu medyczna marihuana weszła na dobre już do 17 stanów, z Waszyngtonem na czele.

 

Przez całe generacje rolnicy uprawiający konopie w domach polegali na lampach HPS (High Pressure Sodium) oraz MH (Metal Halide). Jednak od pewnego czasu coraz lepiej radzą sobie lampy LED, bijąc światowe rekordy plonów ustanowione przez lampy HPS i MH.

 

Przez ostatnie trzy lata lampy LED pozwalały osiągać rekordowe zbiory, co zostało udokumentowane w tysiącach internetowych growlogów. W 2011 roku firma Dutch Passion Seed ogłosiła ponadto następującą nowinę:

 

Nowy rekord dla odmiany Auto Mazar został pobity przez Seymour Buds. Obecnie wynosi on 350 gramów z jednej rośliny. Ta uprawa pozwoli uświadomić wielu osobom jaką drogę pokonały lampy LED przez ostanie lata. 345 watowy panel LED dał efekty przypominające 600 watowego HPS’a. Nigdy nie wiedziałem, że LED jest tak wydajny.

 

W ostatnim artykule napisanym przez Dutch Passion Seed w maju 2012 roku dla Soft Secrets, firma wspomina o kolejnym rekordzie:

 

Byliśmy pod takim wrażeniem rekordową uprawą Seymour’a, że podarowaliśmy mu nasionka naszej nowej odmiany AutoFem – Think Different. Ku naszemu zaskoczeniu udało mu się wyciągnąć z pojedynczej rośliny aż 356 gram. Uprawa trwała 75 dni i była oświetlana 600 W LED’ami (2 x 300W). Nigdy nie widzieliśmy tak dobrych wyników z lamp LED.

 

Jest to wynik o ponad 100 gram lepszy w porównaniu z dotychczasowym rekordem dla odmiany z autofloweringiem – 250 g, osiągniętym pod lampami HPS. Jest to bardzo dobra wiadomość dla ludzi uprawiających medyczną marihuanę, którzy czekali na zastąpienie lamp HPS w związku z dużym poborem mocy, silnym nagrzewaniem się lamp oraz kosztowną wymianą żarówek.

 

Lampy LED nie powinny nagrzewać się bardziej niż ok. 50 stopni celsjusza, w porównaniu z ok. 350 stopniami przy lampach HPS. Taka redukcja ciepła zmniejsza parowanie wody z roślin oraz usuwa konieczność silnej wentylacji, co przekłada się na mniejsze koszty prowadzenia uprawy.

Panele Led o mocy - 130, 200, i 270 wat
Wykonane w technologii stanoiacej przelom w porownaniu do poprzednich modeli

Szczegóły
Lampy LED z serii grow and flowering
Wykorzystujace ultra potezne chipy 3W Led
dla uzyskania maksymanej wydajnosci.

Szczegóły
Lampy LED Z systemem plug and play
Idealne do malych pomieszchen.
wyjatkowo proste w montazu
wystarczy wpiac do gniazdka

Szczegóły